שכבות

סשה גליצקי נולד במוסקבה בשנת1957 ועלה לארץ בשנת 1990. גליצקי הוא בוגר הקולג‘ לאמנויות ואומנויות של מוסקבה והמכון הלאומי הרוסי להכשרת מורים; חבר איגוד המעצבים של ברית המועצות לשעבר.
גליצקי לימד תקשורת חזותית בבצלאל ועבד כארט דירקטור במרכז לטכנולוגיה חינוכית בתל אביב בין השנים 1995-2005 .
משנת 2003 הוא מלמד בסדנאות לגילוף עץ בבתי דיור מוגן במרכז הארץ ועוסק באמנות – ציור, רישום, וידאו-ארט ובפרויקטים מיוחדים הקשורים לעבודתו כמדריך לגילוף בעץ.
הפרויקט האחרון שלו, "עבר מתמשך", הוצג במסגרת התערוכה "ישראל פותחת דלתות" במוסקבה בחודש שעבר לציון 25 שנות לחידוש היחסים הדיפלומטיים בין רוסיה לישראל, זכה להצלחה גדולה בקרב המבקרים בתערוכה ולסיקור נרחב בתקשורת הרוסית.

"אני עובד עם אנשים קשישים מאוד. בני 80+, לעתים קרובות בני 90+, ויש גם כאלה שחצו את גיל 100.
יחד, אנו מגלפים בעץ בבתי דיור מוגן.
לכל אחד מתלמידי סיפור חיים – חלקם היו בעמדות מפתח במדינה, בעלים של חברות מובילות במשק, ולאחרים רואים על הידיים מספרים כחולים.
יש לנו בית ספר כזה בו אני המורה וגם המנהל. בבית הספר שלי התלמידים לא תמיד מספיקים לסיים את משימותיהם. אני תמיד מזהיר אותם שמי שלא יתקדם ישאר כיתה. כולם במפתיע שמחים להישאר. לפעמים, בגלל סיבה מאד מוצדקת כמו פטירה או מחלה, העבודה לא מגיעה אל סיומה.
מוזר לי שעבודות גילוף העץ האלה עליהן עבדו תלמידי בכזאת שקדנות, הופכות פתאום למשהו אחר לחלוטין, בלי כל קשר לכוונה המקורית. ספק רב אם אלו שהתחילו את העבודות היו מזדהים עם התוצר המוגמר. אבל, כפי שדניאיל חארמס אומר: "בכל זאת, צריך לעשות עם זה משהו!"."

סשה גליצקי ותלמידיו בתערוכה "שכבות"

פרטי התערוכה
תאריכים
14.07.16-08.08.16

תערוכות נוספות

כל התערוכות
Back to top