בטון

רינה פלד / בטון

אוצרת: דינה יקרסון

פתיחה: יום שלישי, 16.8.2016 בשעה 20:00

נעילה: 10.9.2016

התערוכה בטון מציגה את עבודותיה של רינה פלד, חברת גלריה אגריפס 12, הלקוחות בעיקר מתוך סדרת ציורים חדשה – נוף אורבאני. סדרה זו, תוצר של תהליך עבודה אינטנסיבי המתפרש על פני החודשים האחרונים, צוירה ברובה על גבי מצע של קרטון אריזה בגדלים שונים ומתארת מקטעי נוף עירוניים.

חמושה במצלמה, פלד משוטטת במסלולים הסמוכים לביתה ברחוב הנביאים במרכז העיר ירושלים ומתעדת את מה שרואות עיניה: בניינים הרוסים למחצה, שלדי בתים שטרם צופו באבן הירושלמית, כבלים חשופים, חול, חצץ ובטון. כל אלו מוצאים את דרכם לסטודיו, תוך שהם עוברים עיבוד פנימי והופכים לרשמים תודעתיים של מציאות אורבאנית דחוסה. שיירי הפסולת והבנייה של העיר – המגרש הביתי והמידי של פלד – משמשים כנקודת מוצא לעיסוק פואטי. זו איננה הפעם הראשונה שפלד עוסקת בנושא של נוף. אך אם בעבר הנופים בציוריה שימשו כמקום מפלט – פנטזיה מרוחקת ונוסטלגית, אשר באמצעותם ניתן היה להפליג אל מעבר למציאות היומיומית של המרחב הארצישראלי, בסדרה הנוכחית היא מתעקשת להישאר במציאות הירושלמית הקונקרטית. ניתן לראות בסדרה זו המשך לתערוכת היחיד הקודמת שלה – חפירות, אשר עסקה גם כן באתרי בניה והרס. אולם בניגוד לסדרה ההיא, בה הופנה מבט רפלקסיבי אל עבר מחוזות הילדות, התערוכה בטון משירה מבט מפוכח אל עבר ה'כאן ועכשיו'.

כאן שולטת אווירה כאוטית של הרס, בנייה, אבק, וריח של בטון חשוף. בחוויית ההתבוננות בתערוכה, הצופה מוזמן להקשיב לרעש הבנייה העולה מן היצירות, ובה בעת לצלול לתוך מרחבי תודעתה של האמנית .

פרטי התערוכה
תאריכים
16.8.2016 - 10.9.2016

תערוכות נוספות

כל התערוכות
Back to top